Pani Urszula Dudziak

”LISTY Z DNA SZUFLADY”


                                 Pani Urszula Dudziak

                                 Dzień dobry, pani Urszulo. Nazywam się Urszula Zawiasa.

Z pełną satysfakcją dziękuję za książki „Wyśpiewam Wam Wszystko” i „Wyśpiewam Wam Więcej”
pani autorstwa. Nie widząc książek na półkach w bibliotece, złożyłam zamówienie u bibliotekarki.  Zaproszenie w podróż do przeszłości, którą Pani proponuje, przyjęłam z entuzjazmem. To był właściwy dla mnie czas na spotkanie z Panią. Inni, moja przyjaciółka Maria i jej bratowa Iza także nie omieszkały zrezygnować z tak niebywałej oferty.
	Oczami wyobraźni, byłam TAM z Panią. Współodczuwałam radości, smutek.
Podziwiałam wytrwałość, determinację. Gratulowałam pasji, sukcesów, realizacji marzeń, trwających po dziś dzień przyjaźni i odwagi by kochać i być kochaną.
Jest 23.II.2022, data urodzin mojej mamy Czesławy. Również tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki Z Depresją.
	Dobrze mieć wiarę w niewyczerpalne pokłady optymizmu z których możemy czerpać bez ograniczeń. W chwili wychodzenia na prostą łatwiej polubić siebie, z czasem pokochać i mądrze żyć.
Świat oszalał, ludzie ludziom gotują losy niekoniecznie te z happy end. Czy W. Putin znowu zaatakuje Ukrainę? Ma na Nią chrapkę nie od dziś. Moim skromnym zdaniem, zrobi to, I to mnie przeraża. Ciekawe, czy INNI widzą co wyprawia już Putin. Na samą myśl, że ruszy zbrojnie na Ukrainę już jeżą mi się włosy na całym ciele. Co z ludnością cywilną, kobietami i dziećmi, pupilami, zwierzętami w zoo. Co z ich bezpieczeństwem, ich domami, szkołami, szpitalami. To bestia która dla zaspokojenia chorych ambicji nie będzie przebierał w środkach. Mając klapki na oczach, uzurpuje sobie prawo robić wszystko na co przyjdzie mu ochota. To despota z bronią nuklearną i chemiczną. Potęgowanie terroru, zastraszania Ukraińców, czy również rozszerzy na prawdziwych przyjaciół Ukrainy? Fakt -,,prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie’’. Czy my Polacy będziemy w stanie Im pomóc? Czy obywatele pozostałych narodów także będą chcieli ryzykować i ruszą z pomocą? Co jeśli W. Putin okaże swój gniew wszystkim mieszkańcom naszej planety – Ziemi. Nie mam pewności, czy Putin, jak Hitler nie naruszy suwerenności kolejnych państw i rozpęta III Wojnę Światową. Marzę by, dla dobra naszej przyszłości Europa i pozostałe kraje uważały na W. Putina 24/h. Zgodnie podejmowały strategię jak poskromić złowrogie zapędy chorego przywódcy Rosji. I dostrzegli, czy to ON jest prawdziwym zagrożeniem dla ludzkości? A może pazerność i wygoda ”kupionych” da tyranowi zielone światło do ataku. Warto obudzić się w czas byśmy spali spokojnie i sumienie mieli jak otwarta dłoń.
Cel jest tego wart – POKÓJ NA ŚWIECIE.
	Jestem przekonana, że apetyt na życie wyssałam z mlekiem mamy i nie zaprzeczę, odziedziczyłam dobre geny po przodkach. Po mimo upadków, które doświadczyłam – piszę się jedynie na dobro dla siebie i tych których kocham. 
19.05.2021 r. namalowałam obraz, w którym rozprawiam się ze ”złem” po swojemu, by na chwil kilka dać ukojenie skołatanym myślom, potęgować nadzieję na świat wolny od faszystów i ludzi, którzy bliźnim gotują zły los.

Z wyrazami szacunku. 
Urszula Zawiasa
PS 
Proszę o przekazanie najserdeczniejszych pozdrowień Ryszardowi Horowitz i Jego rodzinie.
25.o6.04 miałam okazję usłyszeć wyjątkowe zdanie Mistrza: „Ja się nie mylę”.

Warszawa, 2022.02.24

Did you like this? Share it!

0 comments on “Pani Urszula Dudziak

Comments are closed.