AFRYKA

AFRYKA

Idąc za marzeniami, trafiłam do Afryki. Ów kontynent – potrafi fascynować i przerażać zarazem. Matka Ziemia ma z pewnością dość naszych błędów i w tej części globu. Oby nie zbuntowała się!
Cierpi, a wraz z nią jej mieszkańcy: ludzie, zwierzęta, ptaki, ryby… . Programy naprawcze, to kropla w morzu potrzeb.
Poryw serc dający nadzieję na lepsze jutro, to początek drogi długiej i trudnej. Ale w grupie siła, więc przyszłość w naszych rękach. Idziemy! – wstaje nowy dzień.
28 stycznia 1985 r., w noc rozdania American Music Awards grupa 45 amerykańskich artystów zaśpiewała piosenkę, którą napisał Michael Jackson i Lionael Richie. Utwór We Are the World, został przebojem roku i przyniósł 90mld dolarów zysku.
A wszystko po to, by wspomóc głodującą Afrykę.
Pomysłodawcą owego przedsięwzięcia był Harry Belafonte, a producentem Quincy Jonas.
Obecnie USA for Africa jest organizacją zajmującą się niesieniem pomocy potrzebującym dzieciom, głównie chorym na Aids w Afryce i USA.
Polscy artyści również nagrali klip zatytułowany Mama Afryka. Wzruszająca piosenka Krzesimira Dębskiego, w wykonaniu Beaty Kozidrak, Majki Jeżowskiej, Artura Gadowskiego, Anny Marii Jopek, Stanisława Sojki, Anny Jurksztowicz, Mietka Szcześniaka, Mauritz/a Lotz/ wspierała aukcję humanitarną dla głodujących mieszkańców Somali.

ZU1

Did you like this? Share it!

0 comments on “AFRYKA

Comments are closed.