IHOR SMILANSKI

 IHOR SMILANSKI
                                        Dyrektor Poczty Ukraińskiej	 Na wstępie, za Pana pośrednictwem uprzejmie proszę przekazać gratulacje artyście Borysowi Groh – zasłużonemu zwycięscy konkursu, organizowanego przez Pocztę Ukraińską. Dając ludziom kultury możliwość działania to odpowiedzialne zadanie. Jego pomysł na znaczek, zgodnie z wytycznymi, dokładnie odzwierciedla bezkompromisową odwagę i motywację dla innych do walki z bestią – W. Putinem. Nie jesteście niewolnikami, wręcz przeciwnie jesteście wolnym narodem. Każdy z Was jet osobowością. Pokazujecie całemu światu obronę istnienia narodu. Jestem Polką – wdzięczną Polką za Wasze poświęcenie i determinację. Cieszę się, że moi rodacy z wielkim zaangażowaniem ruszyli, jak na komendę - pomagać Waszym obywatelom w potrzebie. Odwaga i siła kobiet uciekających z dziećmi w otwarte ramiona Polaków porusza serca ludzi z innych krajów. Fakt «dobrych przyjaciół poznajemy w biedzie». Dziś jest 17 marca 2022 - dzień świętego Patryka. Moim zdaniem, zieleń koniczynki może symbolizować również nadzieję na rychłe zakończenie zbrodniczych zapędów W. Putina.
	Projekt znaczka, który wysłałam na konkurs 04.03.2022 oparłam na obrazie, który namalowałam 19 maja 2021. Już wtedy byłam pewna, że dla dobra naszej przyszłości, Europa i pozostałe kraje powinny uważać na W. Putina 24/h. Zgodnie i zdecydowanie podejmować strategię, jak poskromić złowrogie zapędy przywódcy Rosji. I dostrzegać, czy to tylko On jest prawdziwym zagrożeniem dla ludzkości. Pazerność polityków dało zielone światło do rozpoczęcia zbrodniczych planów tyranowi. Czy obecne „sankcje” wystarczą? Obudźmy się! Cel jest tego wart – POKÓJ NA UKRAINIE! POKÓJ NA ŚWIECIE! 
Na blejtramie, rozprawiam się ze „złem” po swojemu, by na chwil kilka dać ukojenie skołatanym myślom, i potęgować nadzieję na świat wolny od faszystów i ludzi, którzy bliźnim gotują zły los. Oby zbrodniarze ponieśli zasłużoną karę.
	Decydując się na komputerową zmianę pierwotnej wersji obrazu - wstawiłam barwy flagi Ukrainy w jedno oko „bestii” zaparzonej w Wasz Kraj. Zadaniem „ptaszydeła” jest rozprawić się z faszystą, który „nienawidzi innych rąk”. W oryginale obrazu jest twarz Matki Bożej Orantki. Ukraina przetrwa i przepowiednia spełni się, gdy Matka Boża Orantka będzie nienaruszona. Chrońcie Matkę Bożą Orantkę! 
CHWAŁA UKRAINIE!

Z wyrazami szacunku. Urszula ZawiasaPS
Może, z czasem powstanie katalog projektów znaczków online przysłanych na konkurs, umożliwiający ich zakup. Zebrane środki mogłyby zasilać już istniejące konta instytucji wspierających Ukraińców.Warszawa, 2022.03.17

Did you like this? Share it!

0 comments on “IHOR SMILANSKI

Comments are closed.