Pani Magdalena Paris

”LISTY Z DNA SZUFLADY”
                                                Pani Magdalena Paris


PRZYPADKI ?
I owszem – w gramatyce.
Jest 02.06.2021 - środa, a ja w „studio figura”. Na parapecie sterta kolorowych czasopism gotowych umilić czas świadomych swoich wyborów kobiet. 
„URODA ...” z uśmiechniętą Meryl STREEP na okładce zdecydowanie zachęcała do lektury. Otwierając czasopismo, jak zwykle, gdzieś pośrodku, dotarłam do wywiadu redaktorki naczelnej „Uroda życia”- Sylwi Niemczyk z Panią, Pani Magdaleno Paris. Słowo: Achtung, … niemalże wstrzymało we mnie oddech, a po chwili każde kolejne zachęcało do odkrycia co dotyczy to ostrzeżenie.
„Książę” – książka, której dotyka ten wywiad, swoją premierę w Warszawie zaplanowaną miała na sierpień. Już się cieszyłam na spotkanie z Panią.
Jak się później okazało owa „URODA ...” nr7 była z września 2020 .
	Temat faszyzmu jest dla mnie aktualny, zwłaszcza brak odpowiedzi na pytania których w tym temacie wciąż przybywa. Nie jest mi obojętne, że ZŁO zakorzenione w faszystach którzy „nienawidzą innych rąk” - powróci. Większość nie dostrzega zagrożenia, a pozostali bagatelizują zwolenników faszyzmu, ich euforii z bycia „nad”. 
Za moją wschodnia granicą – Ukraina stanowi smakowity kąsek dla Władimira Putina. Już w lutym 2014 roku Federacja Rosyjska rozpoczęła zbrojną agresję na ten kraj. Dopiero 05.09.2014 udało się w Mińsku podpisać protokół o zawieszeniu broni. Jak dla mnie, W. Putin nie pogodził się z „porażką” i już knuje kolejny atak na niepodległą Ukrainę. Nie cofnie się zabijać ludności cywilnej, kobiet, dzieci. Potęgowanie terroru, zastraszania rozszerzy na prawdziwych przyjaciół Ukrainy, którzy gotowi będą pomagać jej obywatelom. Ale, czy tylko IM okaże swój gniew? A może wszystkim mieszkańcom naszej planety – Ziemi. Nie mam pewności, czy Putin, jak Hitler nie naruszy suwerenności kolejnych państw i rozpęta III Wojnę Światową. Marzę by, dla dobra naszej przyszłości, Europa i pozostałe kraje uważały na Putina 24/h i na to co dzieje się na Ukrainie. Zgodnie i zdecydowanie podejmowały strategię jak poskromić złowrogie zapędy przywódcy Rosji. I dostrzegli , czy to On jest prawdziwym zagrożeniem dla ludzkości? Obudźmy się!
Cel jest tego wart – POKÓJ NA ŚWIECIE!
Czas Covid-19, przyziemne „być, albo nie być” spędza sen z powiek większości ludzi na świecie. Strach się bać, że nasze za… patrzenie w zwykłą codzienność wykorzysta już pełzające zło i skosi tych co są „pod” !- zdaniem FASZYSTÓW.
Dla mnie „luk… sus” to: 
- życie bez konfliktów zbrojnych między państwami, narodami lub grupami etnicznymi i społecznymi,
- życie bez bólu, cierpień niewinnych istot, wolność pod niebem które dla każdego „ma kawałek podłogi”.
19.05.2021 r. namalowałam obraz, w którym rozprawiam się ze ”złem”po swojemu, by na chwil kilka dać ukojenie skołatanym myślom, i potęgować nadzieję na świat wolny od faszystów i ludzi, którzy bliźnim gotują zły los.
	 ”Kolejny” dzień 03.06.2021, poranek, filiżanka czarnej kawy i T. Love na szklanym ekranie z piosenką „ Nie, nie, nie” w przypowieści na Boże Ciało „Biała sukienka”.


                                                     Urszula Zawiasa
PS
Serdecznie Panią pozdrawiam.Warszawa, 2021.06.03

Did you like this? Share it!

0 comments on “Pani Magdalena Paris

Comments are closed.